Jesteś tutaj: Dla mediów
„Na straży projektu stoi pacjent”
2012-10-16

Wrzesień 2012, Cyfrowa Polska

Wiesław Waliszewski

 

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z treścią wywiadu, jaki ukazał się w aktualnym wydaniu "Polski Cyfrowej".

E-recepta i internetowe konto pacjenta - najpierw będą testy w dziesięciu lokalizacjach
2012-10-02

28 wrzesnia 2012, Rynek Zdrowia

Autor: Daniel Mieczkowski

 

 

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) na początku przyszłego roku w około dziesięciu lokalizacjach w całym kraju rozpocznie realizację prototypu zintegrowanego systemu elektronicznej recepty (e-recepta) i internetowego konta pacjenta (IKP) - poinformował Leszek Sikorski, dyrektor CSIOZ podczas organizowanej przez Polska Akademię Nauk międzynarodowej konferencji ”Electronic Health and Medicine: Advances and Challenges".

MZ zapewnia: informatyzacja w ochronie zdrowia nie jest zagrożona
2012-06-29

26 czerwca 2012 r., Rynek zdrowia

Autor: Daniel Mieczkowski

 

Obecnie proces informatyzacji ochrony zdrowia nie jest zagrożony - zapewnia Agnieszka Gołąbek, rzecznik Ministerstwa Zdrowia w odpowiedzi na pytania portalu rynekzdrowia.pl. Resort przekonuje, że nie będzie kłopotów z finansowaniem projektów oraz nie zgadza się z krytycznymi wobec CSIOZ tezami z raportu NIK.

Nie było zmowy cenowej w przetargu na platformę e-zdrowie?
2012-05-31

8 maja 2012 r., Dziennik Internautów (http://di.com.pl/)

Autor: Anna Wasilewska-Śpioch

 

Firmy, które wygrały przetarg zorganizowany przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, nie naruszyły prawa - uznała Krajowa Izba Odwoławcza. Zmowę cenową i złamanie zasad uczciwej konkurencji sugerował w informacji pokontrolnej pod koniec marca Urząd Zamówień Publicznych. (…)

Projekt Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach osi priorytetowej "Społeczeństwo informacyjne - budowa elektronicznej administracji" Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 "Dotacje na innowacje" "Inwestujemy w Waszą przyszłość"